‘Nuk ka mandat të tretë për Ramën’, Rudina Hajdari: Ja iku Rama, por kush do vijë pas tij?

Publikuar tek: politike, më 20:40 17-09-2020 ‘Nuk ka mandat të tretë për Ramën’, Rudina Hajdari: Ja iku Rama, por kush do vijë pas tij? Rudina Hajdari

Deputetja Rudina Hajdari është shprehur se Rama nuk do të marrë një mandat të tretë, pasi nuk ka më se çfarë të japë.

Por sipas Hajdarit, nuk është çështja ikja e ramës, por kush do të vijë pas tij dhe a do të jetë njësoj ai që do të vijë si kryeministri që është sot.

“Rama e dha çfarë kishte për të dhënë. E dha dhe kaq, iku. Nuk ka më një mandat të tretë për të. Në çfarëdo lloj prizmi që ta shikosh, në Shqipëri nuk shkojnë shumë gjëra.
Nuk është çështja që do ikë Rama, por kush do vijë pas Ramës? A do të jetë si Rama apo do të shikojë interesat personalë. Kushdo që do të vijë pas Ramës nuk duhet të jetë si Rama. Se kush vjen pas tij e kanë në dorë shqiptarët dhe ata po na dëgjojnë”, tha Hajdari ndër të tjera në "Open".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011031866073608
array(1) { ["section"]=> string(91) "nuk-ka-mandat-te-trete-per-ramen-rudina-hajdari-ja-iku-rama-por-kush-do-vije-pas-tij-220749" }