Nuk ka mbaruar ende... Të tjera lëvizje, ja 7 prefektët e rinj në qarqe

Publikuar tek: aktualitet, më 10:54 22-05-2017 Nuk ka mbaruar ende... Të tjera lëvizje, ja 7 prefektët e rinj në qarqe

Vijojnë lëvizjet dhe ndryshimet pas marrëveshjes Rama-Basha.

Këtë mëngjes, u mor vendimi për lirimin nga detyra edhe të 5 zv.ministrave që u zëvendësuan me 5 zv.ministra të rinj.

Sakaq, emërohen edhe 7 prefektë të rinj në qarqe.

Kështu:

Admir Abrija emërohet Prefekt i Tiranës

Pandi Papando emërohet Prefekt i Korçës

Vasil Bregu emërohet Prefekt i Fierit

Ardit Demiri emërohet Prefekt i Elbasanit

Emiljan Jani emërohet Prefekt i Durrësit

Ardit Kaja emërohet Prefekt i Dibrës

Valbona Zylyftari emërohet Prefekt i Beratit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen pakoja me eksploziv në Elbasan, ndërhyjnë forcat xheniere
Shpërthejnë në flakë 2 mjete pranë gjykatës së Elbasanit, shkak shkëndija elektrike »
Article Logic
Execution time: 0.012992858886719
array(1) { ["section"]=> string(73) "nuk-ka-mbaruar-ende-te-tjera-levizje-ja-7-prefektet-e-rinj-ne-qarqe-79505" }