Nuk ka poshtërim më të madh, ushtria turke shtrin përtokë puçistët, i zhvesh dhe…

Publikuar tek: bota, më 13:48 16-07-2016 Nuk ka poshtërim më të madh, ushtria turke shtrin përtokë puçistët, i zhvesh dhe…

Nuk ka poshtërim më të madh se ky. Ushtria turke pasi arrin të neutralizojë një pjesë të ushtrisë, të cilët janë organizuar në tentativën për grusht shteti, i shtrin përtokë. I zhvesh dhe i lë aty, në pritje të urdhrave se çfarë do bëhet me ta.

Puçistët qëndrojnë mbi asflat, për minuta me radhë, pastaj detyrohen të çohen në këmbë dhe të ecin, deri në dhomat e paraburgimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Thellohet edhe më shumë bilanci në Turqi, 265 numri i të vrarëve. Mes tyre 161 civilë
Qeveria Greke i përgjigjet Turqisë: Ja vendimi për avionin me puçistët turq »
Article Logic
Execution time: 0.010876893997192
array(1) { ["section"]=> string(84) "nuk-ka-poshterim-me-te-madh-ushtria-turke-shtrin-pertoke-pucistet-i-zhvesh-dhe-46805" }