Nuk ka pushim për krerët e aleancës, Rama e Meta takohen te “Vila 31”

Publikuar tek: politike, më 14:43 26-12-2015 Nuk ka pushim për krerët e aleancës, Rama e Meta takohen te “Vila 31”

Ndonëse e shtunë dhe një ditë pas festës së Krishtlindjes, krerët e aleancës qeverisëse nuk njohin pushim.  Ilir Meta dhe Edi Rama sapo janë takuar në rezidencën qeveritare “Vila 31”.

Në takim mësohet se ka qenë i pranishëm edhe kreu i grupit Parlamentar të PS Gramoz Ruçi, kreu i Grupit të LSI Petrit Vasili si dhe ministri i drejtësisë Ylli Manjani.

Ky takim vjen fill pas miratimit të “Dekriminalizimit” në Kuvend por nuk dihet nëse e gjitha është në kuadër të kësaj dhe reformës në drejtësi apo mos ndoshta janë duke u përgatitur ‘impulse të reja” për Vitin e Ri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096039772033691
array(1) { ["section"]=> string(72) "nuk-ka-pushim-per-kreret-e-aleances-rama-e-meta-takohen-te-vila-31-28604" }