Nuk ka qetësi për Italinë, Covid ‘pushton’ FRIKSHËM spitalet, vdesin 35 persona çdo 1 orë, mijëra të infektuar (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 18:30 24-11-2020 Nuk ka qetësi për Italinë, Covid ‘pushton’ FRIKSHËM spitalet, vdesin 35 persona çdo 1 orë, mijëra të infektuar (BILANCI) Foto ilustruese

Në Itali gjendja sa vjen dhe rëndohet për shkak të covid-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 23.232 raste të reja pozitive, duke e çuar numrin total të të prekurve në 1.455.022.

Në krahasim me dje shifrat e viktimave në 24 janë rritur frikshëm. Nga 630 në 853, duke e çuar numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura në 51.306.

Në shtetin fqinj deri më tani janë shëruar mbi 605 mijë qytetarë ndërsa afro 4000 janë në kujdes intensiv.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia i mbylli, Greqia hap dyert e spitaleve për pacientët shqiptarë, 3 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Janinë
»
Article Logic
Execution time: 0.012345790863037
array(1) { ["section"]=> string(120) "nuk-ka-qetesi-per-italine-covid-pushton-frikshem-spitalet-vdesin-35-persona-cdo-1-ore-mijera-te-infektuar-bilanci-228975" }