Nuk ka VAKSINË anti-COVID para vitit 2021, BE refuzon kërkesën e PFIZER dhe MODERNA-s

Publikuar tek: bota, më 20:23 01-12-2020 Nuk ka VAKSINË anti-COVID para vitit 2021, BE refuzon kërkesën e PFIZER dhe MODERNA-s Ilustruese

Agjencia Europiane e Barnave ka refuzuar kërkesën e kompanisë gjermane farmaceutike Biontech dhe partnerit amerikan Pfizer për miratimin e përdorimit urgjent të vaksinës anti-COVID.

Sipas kësaj Agjencie, mendimi i saj për vaksinën e PFIZER do të jepet në 29 dhjetor dhe më pas mendimi do t’i përcillet vendeve anëtare për aprovim.

Ndërkohë është shtyrë edhe aprovimi i vaksinës së kompanisë MODERNA deri më 21 janar të vitit 2021.

Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn kishte njoftuar për vaksinim të popullsisë para vitit 2021, por tashmë ai tha se duhet të prersim deri në fillim të vitit të ardhshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet ‘Maniaku i Vollgës’, akuzohet për vrasjen e 26 grave të moshuara
SKANDAL NË BELGJIKË/ Eurodeputeti merr pjesë në orgji me 20 burra, gjobitet me 250 euro »
Article Logic
Execution time: 0.010347843170166
array(1) { ["section"]=> string(91) "nuk-ka-vaksine-anti-covid-para-vitit-2021-be-refuzon-kerkesen-e-pfizer-dhe-moderna-s-229818" }