Nuk kishte ndodhur më parë, lojtari ndëshkon me karton të verdhë arbitrin (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 21:21 29-04-2018 Nuk kishte ndodhur më parë, lojtari ndëshkon me karton të verdhë arbitrin (VIDEO)

Një situatë komike ka ndodhur në një nga ndeshjet e kampionatit Holandez.

Në minutën e 60-të të ndeshjes ndërmjet Viteses dhe Tuentes, mesfushori Fur i Viteses ka ‘ndëshkuar’ me karton të verdhë arbitrin.

Lojtari i mori kartonin nga xhepi gjyqtarit dhe i’a drejtoi para fytyrës, pasi ky i fundin u pengua pa dashje nga futbollisti i Viteses në mesin e fushës. Ky moment është marrë me të qeshur nga gjyqtari, i cili nuk ka marrë masë penalizuese për gjestin e lojtarit të Tuentes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.086596012115479
array(1) { ["section"]=> string(85) "nuk-kishte-ndodhur-me-pare-lojtari-ndeshkon-me-karton-te-verdhe-arbitrin-video-118827" }