'Nuk kursehet' Rama, pasi 'thumbon' Bushatin, nuk lë pas as Mero Bazen: Do bëheni duke shkuar në gjyqe

Publikuar tek: aktualitet, më 12:23 18-12-2019 'Nuk kursehet' Rama, pasi 'thumbon' Bushatin, nuk lë pas as Mero Bazen: Do bëheni duke shkuar në gjyqe

Kryeministri Edi Rama është ndalur edhe në emra të përveçëm, teksa ka folur për paketën anti-shpifje.

Në fillim ai ka 'thumbuar' deputetin Ditmir Bushati i cili e ka kritikuar paketën anti-shpifje duke thënë se qeveria po nxiton me miratimin e saj dhe se nuk janë reflektuar kërkesat e Këshillit të Evropës.

Më pas, kryeministri ka ironizuar gazetarin Mero Baze, që sipas Ramës të gjithë ata që protestojnë i bashkohen organizatave të tij.

'Nuk po ju flas as për veten, as për nënën tim, as për djalin tim, as për vajzën tonë, as për familjen e Ditmir Bushatit as me familjarët e Taulant Ballës. Ka nga ata që nuk e kanë Facebook me 1 milion ndjekës për të treguar se çfarë bëj. Dhjetra sipërmarrës janë të detyruar që shkojnë t’i paguajnë se qumështi është me hormone, specat sjellin deformime në qumështin e nënave. Kështu do bëhen ata duke shkuar në gjyqe, derisa të kenë mbaruar dhe mielli i tyre të jetë bashkuar me niseshte.

Une  kam pasur komunikim edhe me ata të BE se ju nuk e keni lexuar ligjin. Ju shikoni organizatat dhe mblidheni dhe dilni si organizat e Mero Bazes. Apo dikush që del te Rai tre dhe flet për burgjet dhe censuart e bëra. Këta që censurohen janë ata që do të kapen nga ky kligj', tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Po humbisni besimin e perëndimorëve', Ruçi i mbyll mikrofonin Hajdarit, REVOLTOHET deputetja: Po më ngatërron me Gjuzin, po edhe atij...
‘Koha juaj ka mbaruar’, Hajdari ‘shpërthen’ ndaj Ramës: Ke 6 vjet që nuk lë TV pa dalë »
Article Logic
Execution time: 0.011009931564331
array(1) { ["section"]=> string(102) "nuk-kursehet-rama-pasi-thumbon-bushatin-nuk-le-pas-as-mero-bazen-do-beheni-duke-shkuar-ne-gjyqe-189744" }