Nuk marrin pjesë në zgjedhjet e 30 Qershorit, PD dhe LSI dorëzuan në KQZ listën e komisionerëve për KZAZ

Publikuar tek: aktualitet, më 12:18 18-05-2019 Nuk marrin pjesë në zgjedhjet e 30 Qershorit, PD dhe LSI dorëzuan në KQZ listën e komisionerëve për KZAZ

Opozita joparlamentare ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e anëtarëve për Komisionet e Zonave të Administrimit Zgjedhor.

Sekretari për çështjet zgjedhore Ivi Kaso ka dorëzuar sot KQZ-së bashkë me përfaqësuesin e LSI-së, listën me komisionerë.

Kujtojmë se PD dhe LSI, edhe pse nuk marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit, kërkuan të shfrytëzojnë të drejtën ligjore për të pasur komisionerë.

Sipas PD dhe LSI, ata duan të jenë pjesë e brendshme e proçesit zgjedhor, pasi sipas tyre mazhoranca është duke bërë shkelje.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039651155471802
array(1) { ["section"]=> string(110) "nuk-marrin-pjese-ne-zgjedhjet-e-30-qershorit-pd-dhe-lsi-dorezuan-ne-kqz-listen-e-komisionereve-per-kzaz-164754" }