Nuk ndalen 'jelekverdhët', rikthehen protestat në Francë

Publikuar tek: bota, më 17:03 26-01-2019 Nuk ndalen 'jelekverdhët', rikthehen protestat në Francë

Jelekverdhët në Francë i janë rikthyer sërish protestave, pasi këtë të shtunë mijëra qytetarë kanë dalë në rrugët e  Tuluzit.

Sipas mediave franceze, demonstruesit kanë sulmuar forcat e policisë, ndërsa këta të fundit i janë kundërpërgjigjur.

Që prej nëntorit qytetarët francëzë kanë pushtuar rrugët kundër qeverisjes së presidentit Emmanuel Macronit.

Lëvizja “Jelekët e Verdha” nisi protestat në Francë në kundërshtim të ngritjes së çmimit të naftës si dhe ngritjes së standardit të jetesës.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013108015060425
array(1) { ["section"]=> string(60) "nuk-ndalen-jelekverdhet-rikthehen-protestat-ne-france-150423" }