Nuk ndalet Bayern, kampion për herë të 7-radhazi (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 16:37 18-05-2019 Nuk ndalet Bayern, kampion për herë të 7-radhazi (VIDEO)

Bayern Munich është shpallur kampion në Bundesligë për herën e 7 radhazi.

Të besuarit e trajnerit Niko Kovaç kanë fituar me rezultatin 5-1 ndaj Frankfurtit në shtëpi.

Në këtë takim kanë shënuar edhe Ribery dhe Roben, të cilët luajnë ndeshjen e tyre të fundit me fanellën bavareze.

Borussia Dortmund ka fituar 0-2 në transfertë ndaj Mynshenglabah, duke u ngushëlluar me vendin e dytë, pa arritur të fitojë titullin kampion, që luftoi gjatë gjithë sezonit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026097059249878
array(1) { ["section"]=> string(60) "nuk-ndalet-bayern-kampion-per-here-te-7-radhazi-video-164786" }