Nuk ndalet ‘dora e njeriut’, balena ngordh për shkak të QESEVE PLASTIKE

Publikuar tek: bota, më 18:38 03-06-2018 Nuk ndalet ‘dora e njeriut’, balena ngordh për shkak të QESEVE PLASTIKE Balena e nxjerrë në bregdet

Një balenë e ngordhur është nxjerrë nga dallgët e detit në Tajlandë, pasi kjo e fundit kishte gëlltitur rreth 80 qese plastike.

 

Qeset mësohet se peshonin rreth 8 kg, gjë që bënte që gjallesa të kishte probleme serioze me ushqyerjen, duke ngordhur kështu për shkak të mosushqyerjes.

Sakaq autoritetet vendase kanë ngritur edhe njëherë alarmin për përdorimin pa kriter të plastikës, një problem ky që prej vitesh përflitet se do të ndërhyet mbi të në shtetin aziatik.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012131929397583
array(1) { ["section"]=> string(75) "nuk-ndalet-dora-e-njeriut-balena-ngordh-per-shkak-te-qeseve-plastike-123115" }