Nuk ndalet familja mbretërore, së shpejti një tjetër dasëm

Publikuar tek: bota, më 17:41 01-06-2018 Nuk ndalet familja mbretërore, së shpejti një tjetër dasëm Princesha Eugenia dhe i fejuari i saj

Duket se dasma e princ Harryt dhe Maghan Markle, nuk do të jetë e fundit për familjen mbretërore, sepse kësaj rradhe edhe princeshë Eugenie ka lajmëruar se do të martohet në muajin tetor.

 

Sipas mediave të huaja, 28 vjeçarja, kushëria e Harryt dhe William ka vendosur të celebrohet me të fejuarin e saj prej 7 vitesh, Jack Brooksbank.

Dasma mbretërore do të mbahet më 12 tetor në të njëjtën kishë ku u martuan Harry dhe Meghan, ndërsa lista e të ftuarve pritet të arrijë në 600 persona.

Princeshë Eugenia është vajza e princ Andrew, dukës së York.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011821031570435
array(1) { ["section"]=> string(64) "nuk-ndalet-familja-mbreterore-se-shpejti-nje-tjeter-dasem-122902" }