Nuk ndalet gazetarja: Cila nga këto është Shqipëria e vërtetë? Shteti i fortë me Gucci, Armani, Rolex...

Publikuar tek: aktualitet, më 08:43 07-01-2018 Nuk ndalet gazetarja: Cila nga këto është Shqipëria e vërtetë? Shteti i fortë me Gucci, Armani, Rolex...

Mbledhja e Asamblesë së Partisë Socialiste ditën e djeshme tërhoqi vëmendje jo vetëm për lajmet politike që prodhoi, por edhe për detaje të tjera jashtë kësaj sfere.

Ishte gazetarja Edlira Gjoni ajo e cila dalloi veshjet e luksit të socialistëve. Ndërsa gazetarja nuk ndalet as sot. Në një tjetër reagim ajo e quan shteti i fortë i Guccit, Armanit, Louis Vuitonit etj.

“Cila nga këto është Shqipëria e vërtetë? Gëzimi dhe familja e tij në Fan mezi prisnin të fillonte Asambleja e Partisë së të varfëve. Vetëm se nuk ka televizor, as drita, ndaj nuk e shijon dot shtetin e fortë të Guccit, Armanit, Louis Vuitonit, Miu-Miut, Pradës, orave Rolex, makinave me xhama të zinj”, shprehet gazetarja.

Reagimi i plotë:

Cila nga këto është Shqipëria e vërtetë? Gëzimi dhe familja e tij në Fan mezi prisnin të fillonte Asambleja e Partisë së të varfëve. Vetëm se nuk ka televizor, as drita, ndaj nuk e shijon dot shtetin e fortë të Guccit, Armanit, Louis Vuitonit, Miu-Miut, Pradës, orave Rolex, makinave me xhama të zinj, syzeve që kushtojnë një palë aq sa atij i duhen për të jetuar vet'i katërt një muaj të tërë. 
Ja këtë popullatë drejton sot shteti i fortë i Asamblesë Socialiste (e Parlamenit grotesk i kllounëve firmato edhe në partitë e tjera). 
Parti, qeveri e Parlament i zhytur në luks, silikon, narcizizëm e paaftësi humane. Pa guxim të shohin realitetin në sy, e jo më të gjenerojnë zgjidhje për të! Turp!!!

 

edliraaaaa.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detaje nga shpërthimi me tritol në Vlorë (FOTO+VIDEO)
Mësoni si do të jetë moti sot »
Article Logic
Execution time: 0.010089874267578
array(1) { ["section"]=> string(104) "nuk-ndalet-gazetarja-cila-nga-keto-eshte-shqiperia-e-vertete-shteti-i-forte-me-gucci-armani-rolex-105720" }