Nuk ndalet shiu, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:53 29-01-2020 Nuk ndalet shiu, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Ditën e sotme priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Tiranë dhe Elbasan reshjet do të arrijnë lokalisht deri intensive. Në verilindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT


Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 9 / 16 °C
në vendet e ulëta: 11 / 15 °C
në vendet malore: 2 / 10 °C

ERA

Pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

83983148_1581728688647638_4032405229252116480_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040463924407959
array(1) { ["section"]=> string(68) "nuk-ndalet-shiu-mesoni-parashikimin-e-motit-per-diten-e-sotme-193454" }