Nuk ndalet 'The Sun', Gangësterët shqiptarë dominojnë botën e krimit, shoqërohen nga luksi, droga dhe paratë (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:27 24-05-2018 Nuk ndalet 'The Sun', Gangësterët shqiptarë dominojnë botën e krimit, shoqërohen nga luksi, droga dhe paratë (FOTO-VIDEO)

Bandat shqiptare po dominojnë gjithmonë e me shumë në botën e krimit të organizuar në Londër.

Gazeta britanike ‘The Sun’ ka shkruar një artikull jetës luksoze të gangsterëve shqiptarë, dhe veçanërisht pjesëtarëve të bandës së quajtur “Hellbanianz”.

Ky grup po bëhet ndër më dominuesit në tregun e kokainës në Londër, duke u renditur mes tre kryesorëve.

Plot 42 % të tregut e furnizon pikërisht kjo bandë e shqiptarëve në Londër.

“Hellbanianz” njihen edhe për brutalitetin e tyre ndaj grupeve të tjera”, shkruan “The Sun”.

Këta gangsterë shqiptarë reklamojnë në rrjetet sociale jetën e luksit. Mediat vendase publikojnë video ku ata tregojnë paratë dhe luksin që i rrethon.

Njëri prej drejtuesve të kësaj bande, Tristan Asllani është arrestuar nga autoritetet britanike. Ai u ndalua me 25 kilogramë kokainë ndërkohë që në banesë iu gjet edhe një armë zjarri.

Gjithashtu, “Sun” shkruan se grupet e krimit shqiptar janë të lidhur me një rritje të trafikimit të kokainës nga Evropa në Londër.

leee.png

lllll.jpg

 

lek_copy.png

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012082099914551
array(1) { ["section"]=> string(121) "nuk-ndalet-the-sun-gangesteret-shqiptare-dominojne-boten-e-krimit-shoqerohen-nga-luksi-droga-dhe-parate-foto-video-121930" }