Nuk ndodh shpesh/ Live në emision, ish-ministri i PD fton për kafe shefen e ISHP, Silva Bino: Hajde të shtëpia ime... (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:38 27-01-2021 Nuk ndodh shpesh/ Live në emision, ish-ministri i PD fton për kafe shefen e ISHP, Silva Bino: Hajde të shtëpia ime... (E PLOTË) Shehu - Bino

Diçka shumë e bukur, miqësore, por edhe e pazakontë ka ndodhur në emisionin “Open” teksa flitej për një çështje tepër serioze siç është pandemia dhe vaksinimi.

Ish-ministri i Shëndetësissë në kohën e PD, Tritan Shehu i propozoi shefes së ISHP-së, Silva Bino që t’i diskutojnë temat e covid në kafe, një herë tjetër, por Bino me ironi i tha se nuk pi kafe me njerëz që rrinë në shtëpi.

Kështu Shehu me humor dhe miqësiht e ftoi të pinin kafe tek shtëpia e tij.

Bino: Ju rrini në shtëpi prandaj flisni kaq kollaj, nuk dilni në terren.

Shehu: U bëri ti të më tregosh mua se ku rri, po ju moj zonjë jeni përgjegjësja kryesore për këtë katastrofë!

Bino: Po unë jam, e vërtetë

(Diskutojnë për pandeminë)

Shehu: Mund ta diskutojmë në kafe këtë temë.

Bino: Nuk pi kafe me njerëz që rrinë në shtëpi unë.

Shehu: Epo hajde e pimë te shtëpia ime pra (qesh), hajde e pimë këtu

Bino: Jo jo nuk...

Vasili: Unë them që ju të lini takim (qesh), mund ta lini në telefon takimin jo tek unë.

***

Lexo edhe: ‘Shehu ka harruar mjekësinë’, DEBAT mes shefes së ISHP-së dhe Tritan Shehut: Vaksinat nuk janë Pfizer, kanë ardhur me pasagjerë nga...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Pipero bëri gabim që...’, mjeku Stroni thotë në studio se kishte të njejtat shenja, por s’ka bërë tampon, moderatorja: Çfarë, rrini larg doktor...
A ka hyrë në Shqipëri varianti i ri i Covid? Bino tregon qytetin ku janë hasur 2 raste: Ka shenja që s’është i njëjti virus si më parë, por... »
Article Logic
Execution time: 0.014865875244141
array(1) { ["section"]=> string(125) "nuk-ndodh-shpesh-live-ne-emision-ish-ministri-i-pd-fton-per-kafe-shefen-e-ishp-silva-bino-hajde-te-shtepia-ime-e-plote-236663" }