Nuk ndodh vetëm në filma, dy të rinjtë mbijetojnë në xhungël për 21 ditë

Publikuar tek: bota, më 18:41 26-03-2019 Nuk ndodh vetëm në filma, dy të rinjtë mbijetojnë në xhungël për 21 ditë

A mundet dikush të mbijetojë për 3 javë në xhungël pa asnjë mjetë modern?

Këtë pergjigje e kanë dhënë pikërisht dy studentë Danieli, 26-vjeçar, dhe James, 27-vjeçar të cilët vendosën të kalojnë 3 javë pa telefon, ujë të freskët, ushqim dhe mjete të tjera moderne.

Dy djemtë kanë mbijetuar në xhunglën e Malajzisë duke ndërtuar një kasolle dhe duke pirë ujë nga një burim. Pa mbrojtje ndaj kafshëve dhe insekteve dy studentët janë infektuar dy herë por gjithsesi kanë mbijetuar. Për ushqim ata kanë konsumuar insekte por dhe minj si dhe kanë përdorur zjarrin për t’u mbrojtur nga kafshët e egra.

Momentet e tyre u fotografuan nga dokumentari i ‘The Survivors’ dhe janë publikuar në internet duke nxitur dhe të tjerë të provojnë këtë eksperiencë.

sfsdfgerhye5hj5j.jpg

dgfrerghe5ju45rh.jpg

xdfgdfghrtju5ju.jpg

dfgdfgherjue54hj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097479820251465
array(1) { ["section"]=> string(78) "nuk-ndodh-vetem-ne-filma-dy-te-rinjte-mbijetojne-ne-xhungel-per-21-dite-158003" }