‘Nuk ndryshohet sistemi duke dalë në rrugë’, Patozi: Nëse do ishim patericë si ajo partia 30 vjeçare…

Publikuar tek: politike, më 21:21 21-05-2019 ‘Nuk ndryshohet sistemi duke dalë në rrugë’, Patozi: Nëse do ishim patericë si ajo partia 30 vjeçare…

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Përballë’ në RTSH.

Ai ka folur për partinë e re të krijuar dhe ka treguar pse ka zgjedhur të hyjë në zgjedhje.

Patozi është shprehur se PBD nuk ka kandidatë në të gjithë vendin sepse nuk kishin mundësi.

‘Nuk ndryshohet sistemi duke dalë në rrugë jo siç bëjnë disa, por duke hyrë në zgjedhje. Nuk kishim mundësi për të gjithë qytetet në Shqipëri, nëse do të ishim patericë si ata që akuzohen që kanë marrë rrugët do t’i kishim bërë. Nëse një parti ku kam qenë unë 30 vjeçare ka ngelur jashtë, ne nuk donim këtë. Ne e shikojmë zgjidhjen tek zgjedhjet dhe nuk kishim pse vraponim.’, tha Patozi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036082983016968
array(1) { ["section"]=> string(103) "nuk-ndryshohet-sistemi-duke-dale-ne-rruge-patozi-nese-do-ishim-paterice-si-ajo-partia-30-vjecare-165189" }