NUK PAGUAN SPITALIN, pacientja lihet në të ftohtë, e mbuluar me fasho dhe pa të brendshme (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:36 13-01-2018 NUK PAGUAN SPITALIN, pacientja lihet në të ftohtë, e mbuluar me fasho dhe pa të brendshme (VIDEO)

Një video amatore po qarkullon në të gjitha rrjetet sociale ku një paciente e fashuar është lënë jashtë nga një spital në Baltimore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 

Personi që e ka gjetur ka deklaruar se gruaja ishte në një gjendje të tmerrshme dhe kishte me vete vetëm një qese me rroba. Sakaq, personi ka lajmëruar menjëherë spitalin. Spitali është shprehur se ndihma e parë është dhënë por pasi nuk është bërë pagesa nuk mund ta mbanin më shumë.

Drejtori i spitalit pas ngjarjes së ndodhur ka dalë në një konferencë për shtyp dhe ka kërkuar ndjesë për situatën e krijuar. Gjithashtu është shprehur se për këtë veprim të punonjësve të spitalit nuk ka asnjë justifikim.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011924982070923
array(1) { ["section"]=> string(100) "nuk-paguan-spitalin-pacientja-lihet-ne-te-ftohte-e-mbuluar-me-fasho-dhe-pa-te-brendshme-video-106452" }