Nuk paguhej për orët shtesë, vetëvritet truproja i Vladimir Putin

Publikuar tek: bota, më 20:19 30-11-2020 Nuk paguhej për orët shtesë, vetëvritet truproja i Vladimir Putin

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kremlin.  

Truproja e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin ka vendosur t'i japë fund jetës, teksa është vetëvrarë.

Sipas mediave vendase, Mikhail Zakharov është gjetur pa shenja jete dhe dyshimet e para janë që ai ka vrarë veten. Ende nuk dihet arsyeja e këtij vendimi fatal të Zakharov dhe 2 janë pistat.

Duke ju referuar mediave ruse, gjatë kësaj periudhe Zakharov ishte në proces divorci me gruan e tij, ndërkohë që shpesh kishte shfaqur pakënaqësi edhe me mënyrën e trajtimit në punën e tij si badigard i Putin.

Për shkak edhe të kufizimeve nga Covid-i, ai qëndronte në punë mbi 15 orë, madje nuk merrte as para shtesë.

Për këtë, agjencia e zbatimit të ligjit në Rusi ka nisur hetimet për të zbuluar edhe rrethanat që dërguan Zakharov e vendimit ekstrem.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Netflix trondit botën me serialin për familjen mbretërore, ministri britanik: Është trillim
»
Article Logic
Execution time: 0.01062798500061
array(1) { ["section"]=> string(71) "nuk-paguhej-per-oret-shtese-vetevritet-truproja-i-vladimir-putin-229694" }