‘Nuk përmbahet’ sociologu i njohur: Meshkujt shqiptarë mendojnë se janë të destinuar ta përdhunojnë femrën e tyre për të treguar që janë meshkuj

Publikuar tek: aktualitet, më 19:29 10-10-2019 ‘Nuk përmbahet’ sociologu i njohur: Meshkujt shqiptarë mendojnë se janë të destinuar ta përdhunojnë femrën e tyre për të treguar që janë meshkuj Sociologu Gezim Tushi

Sociologu i njohur Gëzim Tushi shprehet se meshkujt shqiptarë janë në fazën e primitives pasi mendojnë se mund ta dhunojnë apo dhe përdhunojnë femrën e tyre për të treguar që janë meshkuj.

I ftuar në RTV Ora, Tushi tha po ashtu se meshkujt shqiptarë mendojnë akoma se janë të fortë, meqë janë të fortë fizikisht, apo me iluzionin e tyre të gabuar që janë edhe seksualisht.

"Meshkujt e kësaj shoqërie vazhdojnë të kenë mentalitetin e tyre të korracuar maskilist. Kanë mentalitetin të jenë sundimtarë, të procedojnë me biologjinë e tyre. Meshkujt shqiptarë mendojnë akoma se janë të fortë, meqë janë të fortë fizikisht, apo me iluzionin e tyre të gabuar që janë edhe seksualisht. Mendojnë që ata janë të destinuar që ta dhunojnë, përdhunojnë dhe ta penetrojnë femrën e tyre për të treguar që janë meshkuj. Ky është primitiv. Kjo është një jetë e turpshme", u shpreh Gëzim Tushi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032958984375
array(1) { ["section"]=> string(148) "nuk-permbahet-sociologu-i-njohur-meshkujt-shqiptare-mendojne-se-jane-te-destinuar-ta-perdhunojne-femren-e-tyre-per-te-treguar-qe-jane-meshkuj-181553" }