‘Nuk shkoj pas dëshirës së Bashës’, Mediu për koalicionin me PD: Nëse futem në listat e tyre, radhitja do të jetë...

Publikuar tek: politike, më 16:28 20-10-2020 ‘Nuk shkoj pas dëshirës së Bashës’, Mediu për koalicionin me PD: Nëse futem në listat e tyre, radhitja do të jetë... Fatmir Mediu

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka folur rreth zgjedhjeve të 25 prillit dhe mundësisë së koalicionit me Partinë Demokratike.

Ai tha se PR do të futet në zgjedhje e vetme ose në koalicion me PD-në, por jo në koalicion me ndonjë parti tjetër.

Për sa i përket vendosjes së emrit të tij në listën e PD, Mediu tha se nëse kjo do të ndodhte, emri i tij në listë do të renditej në bazë të vlerave elektorale historike dhe jo në bazë të dëhsiarve të Lulzim Bashës.

“Kur ti bën një koalicion, ka një vlerë elektorale historike, dhe në raport me të bën edhe vendosjen e emrit në listë. Unë nuk shkoj pas dëshirës së zotit Basha, unë s’punoj si punëtor për ndonjë tjetër”, tha Mediu...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detin e zgjidhin ndërkombëtarët, Rama tregon se nuk ka rënë dakord me Greqinë për vijën bregdetare
Shqipëria dhe Greqia në Hagë për çështjen e detit, VOA: Ideja u hodh nga vizita e Ramës në Athinë... »
Article Logic
Execution time: 0.013117074966431
array(1) { ["section"]=> string(115) "nuk-shkoj-pas-deshires-se-bashes-mediu-per-koalicionin-me-pd-nese-futem-ne-listat-e-tyre-radhitja-do-te-jete-224463" }