Nuk u paguan 200 mln $, ISIS ekzekuton një prej pengjeve japonezë

Publikuar tek: bota, më 16:20 24-01-2015 Nuk u paguan 200 mln $, ISIS ekzekuton një prej pengjeve japonezë

ISIS ka publikuar një video në të cilën njofton se ka ekzekutuar një prej pengjeve japonezë. Viktima është Haruna Yukawa dhe në video shfaqet pengu tjetër Kenji Goto, i cili mban në duar një foto ku shihet trupi i pajetë i të ekzekutuarit.

Në video, Goto shprehet se tashmë grupi terrorist nuk kërkon më 200 milionë dollar siç ishte thënë më parë, por do që të kryet shkëmbim pengjesh. ISIS kërkon që të shkëmbejë pengun japonez, me terroristen e arrestuar në Jordani në vitin 2005, Sajida Mubarak al-Rishawi.

Al Rishawi u arrestuar në Aman të Jordanisë pasi sulmi i saj terrorist fatmirësisht dështoi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012765884399414
array(1) { ["section"]=> string(67) "nuk-u-paguan-200-mln-isis-ekzekuton-nje-prej-pengjeve-japoneze-1381" }