Nuk zbatuan masat ndaj Covid, ISHSH gjobit 4 biznese në 24 orët e fundit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:43 01-07-2020 Nuk zbatuan masat ndaj Covid, ISHSH gjobit 4 biznese në 24 orët e fundit Foto gjate inspektimeve

Në 24 orët e fundit ISHSH ka gjobitur 4 biznese që shkelën rregullat kundër Covid.

Përmes një postimi në “facebook” Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit u kryen 1804 inspektime, kurse në total gjatë epidemisë në Shqipëri janë bërë 93 mijë inspektime.

Shkruan MSH: Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka realizuar mbi 93 mijë inspektime për monitorimin e masave ndaj #COVID19 gjatë epidemisë.

Vetëm në 24 orët e fundit janë kryer 1804 dhe janë vendosur 4 masa administrative. ISHSH vijon çdo ditë kontrollet dhe monitorimin në terren për parandalimin e COVID-19 në të gjithë qarqet e vendit.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon të ruani distancën nga njëri tjetri, bani maska në ambientet publike ku nuk është e mundur të ruhet distance dhe ruani higjienën personale; Bizneset dhe institucionet të zbatojnë #protokollet e sigurisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Emërimi i Biberajt në krye të VOA-s, Meta: Kush e mendonte se i ‘biri i diversantit’ do arrinte majat më të larta
Fluturon SARANDA pas tre javësh rikuperimi, drejtori i qendrës së rehabilitimit të shpendëve jep lajmin e mirë »
Article Logic
Execution time: 0.024507999420166
array(1) { ["section"]=> string(78) "nuk-zbatuan-masat-ndaj-covid-ishsh-gjobit-4-biznese-ne-24-oret-e-fundit-212438" }