Numëruesi nuk lejoi ta kontrollonin, policia e arreston pas dyshimeve se mbante përgjues

Publikuar tek: aktualitet, më 09:10 28-06-2015 Numëruesi nuk lejoi ta kontrollonin, policia e arreston pas dyshimeve se mbante përgjues

Pas një incidenti në Malësinë e Madhe është shoqëruarnë polici numëruesit i ZAZ nr 1 Emirion Hasaj mbrëmjen e 27 qershorit 2015. Emirion Hasaj  nuk ka pranuar që forcat e policisë të ushtronin kontroll ndaj tij, pasi dyshonin se ai kishte mjet përgjues me vete dhe kjo kërkesë e ka irrituar atë.

Ndaj Hasajt rëndojnë akuzat “goditje për shkak të detyrës” dhe “fyerje për shkak të detyrës”, “mosbindje ndaj urdhërit të policisë”. Pas arrestimit kandidati i PD Anton Kokaj është shprehur se arrestimi i numëruesit është  i qëllimshëm pasi është simpatizant i PD.Në KZAZ nr 1 është ndërprerë numërimi për këshilltarë bashkiakë ndërkohë që kanë mbetur dhe 15 kuti nga 75 në total.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuzohej për mashtrim, shpallet i pafajshëm ish-deputeti i PD-së
Shfrytëzuan për prostitucion 12 vjeçaren arrestohen tre persona »
Article Logic
Execution time: 0.01332688331604
array(1) { ["section"]=> string(93) "numeruesi-nuk-lejoi-ta-kontrollonin-policia-e-arreston-pas-dyshimeve-se-mbante-pergjues-14808" }