Numri i Frederik Ndocit telefonatë me trafikantin e drogës, Prokuroria nis hetimet

Publikuar tek: aktualitet, më 07:14 23-09-2015 Numri i Frederik Ndocit telefonatë me trafikantin e drogës, Prokuroria nis hetimet

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet pas materiali të mbërritur nga drejtësia holandeze për këngëtarin e njohur Frederik Ndoci.

Sipas materialit, numri i telefonit të Ndocit rezulton të ketë dalë gjatë hetimeve nga prokurorët holandezë pas një telefonate të kryer me shqiptarin Fatlum Kadija alias Olti Kadija nga Shkodra, por banues në Tiranë. Sipas materialit hetimor holandez Fatlum Kadija rezulton i dënuar për një vrasje në vitin 2002 dhe se ka lidhje të forta me një organizatë kriminale që veprimtarinë e saj e ka në trafikun e narkotikëve dhe ku drejtuesit e saj janë nga Fieri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arresti i Frrokut, mbërrin dosja në Strasburg
Operacioni “Ndërmjetësi”, sekuestrohen 89 kg drogë dhe një automatik, arrestohen dy persona »
Article Logic
Execution time: 0.012660026550293
array(1) { ["section"]=> string(88) "numri-i-frederik-ndocit-telefonate-me-trafikantin-nga-fieri-prokuroria-nis-hetimet-21445" }