Numri i të infektuarve me Covid-19 Britani dhe Itali vijon të jetë i lartë, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Publikuar tek: bota, më 17:53 23-01-2021 Numri i të infektuarve me Covid-19 Britani dhe Itali vijon të jetë i lartë, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Numri i vdekjeve të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është rritur me 1,348 viktima.

Po ashtu 40,261 raste të tjera u konfirmuan në 24 orët e fundit, ndërsa të dhënat e fundit tregojnë se kishte 37,899 pacientë Covid në spitalet e Mbretërisë së Bashkuar.

Ndërsa në Itali 24 orët e fundit janë raportuar 13,331 raste të reja, ndërsa kanë humbur jetën 488 persona si pasojë e Covid-19.

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 16, 062 pacientë duke e çuar në 1,871,189 numrin e përgjithshëm të të shëruarve nga Covid-19.

Që nga fillimi i pandemisë numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 në Itali është 2,455,185 persona. Ndërsa kanë humbur jetën nga koronavirusi gjithsej 85,162 persona.

Bilanci:

Aktualisht pozitive: 498.834

Vdekjet: 85,162 (+488)

Shëruar: 1,871,189 (+16,062)

Të shtruar në spital: 23,789 (-292)

prej të cilave në Kujdesin Intensiv: 2,386 (-4)

Rastet totale: 2,455,185 (+13,331, + 0,55%)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkencëtarët konfuzë, ofrojnë vlerësime të ndryshme se sa vdekjeprurës është koronavirusi i ri kent
»
Article Logic
Execution time: 0.013392925262451
array(1) { ["section"]=> string(115) "numri-i-te-infektuarve-me-covid-19-britani-dhe-itali-vijon-te-jete-i-larte-ja-sa-viktima-u-shenuan-ne-24-ore-236124" }