Nxehet keq BASHA, shkak ky GJEST i RAMËS në KUVEND

Publikuar tek: politike, më 10:31 15-03-2018 Nxehet keq BASHA, shkak ky GJEST i RAMËS në KUVEND Nga Kuvendi, Rama me kufje në vesh, revoltohet Basha

Nxehet kreu i PD Lulzim Basha në seancën plenare.

Shkak është bërë një gjest i kryeministrit Edi Rama. Ndërsa kreu i Grupit Parlamentar të PD Edmond Spaho fliste, Rama mbante kufjet në vesh. Mesa duket një gjë e tillë ka irrituar demokratët të cilët i kanë kërkuar shefit të qeverisë të heqë kufjet.

“Unë flas kryeministri mban kufjet, të heqi kufjet dhe unë do vazhdoj”, tha Spaho ndërsa edhe Basha nisi të bërtasë për këtë nga vendi por për shkak të mikrofonit nuk dëgjohej. "Kufjet janë për të dëgjuar më mirë juve. T’ju nderojmë, juve s’doni", i tha ndërkaq Ruçi- Spahos.

parlament-15-mars-4-400x267.jpeg

parlament-15-mars-5-400x267_1.jpeg

ba1_copy_copy.png

ba.jpg

ba1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022398948669434
array(1) { ["section"]=> string(56) "nxehet-keq-basha-shkak-ky-gjest-i-rames-ne-kuvend-113326" }