Nxehet keq Paloka me Ramën: Legen, dikush do të të kafshojë në qafë

Publikuar tek: barometri, më 09:27 05-10-2018 Nxehet keq Paloka me Ramën: Legen, dikush do të të kafshojë në qafë

Reagon nënkryetari i PD  Edi Paloka lidhur me propozimin e kryeministrit Edi Rama për paketën antishpifje.

 

Paloka e cilëson Ramën “lider magjepsës” ndërsa i thotë se dikush nga ky popull, një ditë “do e kafshojë në qafë”.

Sipas nënkryetarit demokrat, Xhisiela Maloku, vajza e dhunuar nga djali i deputetit të PS, Rrexhep Rraja, ka ndryshuar katër herë mendim deri tani, në sajë të “metodave” të kryeministrit.

“Të gjitha keto ti mundesh dhe i bën. Një gjë  nuk do ta besh dot kurrë ; Dele nuk na bën dot të gjithëve. Nuk na bëri dot babai yt shpirtëror e jo të na bëj një legen si ty.
Një ditë dikush nga ky popull që tenton ta dhunosh, poshtërosh e nënshtrosh, do të të kafshoj ne qafë...”, i shkruan Paloka Ramës.

REAGIMI I PLOTË I PALOKËS:

O lider magjepses! 
Mos degjo cfare te thone se gjoja nuk e miraton dot paketen antishpifje se duhen 84 vota ne Parlament! 
Keta jane ata qe kane frike nga reformat e tua!
Kush do te ndaloj ta miratosh edhe me 69 vota si PPP Arten?
Po edhe po te tha ndonje qe po shkel Kushtetuten , kush pyet per ta. Pse nuk thane keshtu dhe per ligjin per Teatrin dhe ti prape e bere...
Eshte Gjykata Kushtetuese qe vendos ne se nje ligj eshte kushtetues apo jo po ti ke kryer pune me ata horra, i ke cuar te gjithe ne shtepi me vetingun tend.
Keta qe te kundershtojne , nuk te njohin fare, nuk e dijne qe ti edhe kete punen e antishpifjes e ke sa per tu harruar pak perdhunuesi i rradhes i “rilindjes” se per te mbyllur goje ti ke menyrat e tua.
Ja Xhisiela , kater here ka ndryshuar mendim deri me sot. Ne saje te metodave efektive te tuat.
Pastaj ti ke bere dhe figura te shquara publike te ndryshojne qendrim brenda 24 oresh si per Teatrin, jo te kesh problem me jetimet...
Po keta kundershtaret e antishpifjes nuk dijne dhe nje gje tjeter; qe ti po deshe te denon dhe pa ligj fare. Ja nuk me denove mua dhe Ristanin me nje nen qe nuk ekziston fare ne kodin penal? Pikerisht per shpifjen, kete qe po kerkon ta futesh tani, se shpifem gjoja sikur ti dhe Saja kishit lidhje me krimin.
Te gjitha keto ti mundesh dhe i ben. Nje gje nuk do ta besh dot kurre ; Dele nuk na ben dot te gjitheve. Nuk na beri dot babai yt shpirteror e jo te na bej nje legen si ty.
Nje dite dikush nga ky popull qe tenton ta dhunosh, poshterosh e nenshtrosh, do te te kafshoj ne qafe...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024478197097778
array(1) { ["section"]=> string(72) "nxehet-keq-paloka-me-ramen-legen-dikush-do-te-te-kafshoje-ne-qafe-136706" }