Nxënës dhe mësues protestë në Fier: Transporti rrezikon jetën tonë, autobusi s'ka frena

Publikuar tek: aktualitet, më 08:57 23-01-2020 Nxënës dhe mësues protestë në Fier: Transporti rrezikon jetën tonë, autobusi s'ka frena

Nxënës dhe mësues në protestë kanë dalë në protestë mëngjesin e sotëm në Darëzezë të Fierit.

Mësohet se mbi 70 nxënës kanë bojkotuar mësimin për kushtet e tyre të transportit.

Bëhet me dije se nxënësit nga Darëzeza e kryejnë mësimin në Topojë, pasi shkolla e tyre është jashtë funksionit.

Ndërkohë prindërit nga ana tjetër shprehen se të dy autobusët nuk kanë ngrohje dhe fëmijët e tyre jo shpeshherë dëetyrohen të qendrojnë në këmbë.

Ata madje theksojnë që njëri prej autobusëve nuk ka as frena të mira, gjë e cila rrezikon jetën e nxënësve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034516096115112
array(1) { ["section"]=> string(93) "nxenes-dhe-mesuese-proteste-ne-fier-transporti-rrezikon-jeten-tone-autobusi-s-ka-frena-192890" }