Nxënësi me Covid-19 infekton edhe shokët, mbyllet klasa në një gjimnaz në Memaliaj

Publikuar tek: aktualitet, më 14:54 21-01-2021 Nxënësi me Covid-19 infekton edhe shokët, mbyllet klasa në një gjimnaz në Memaliaj

Disa gjimnazistë në Memaliaj janë infektuar me koronavirus. Sipas informacioneve për mediat, një nxënës shfaqi simptomat e virusit dhe pas kryerjes së testit ka rezultuar pozitiv.

Më pas iu është bërë tamponi edhe nxënësve të tjerë që kanë pasur kontakt me të dhe rezultuan edhe ata pozitiv me koronavirus.

Deri në shërimin e nxënësve është mbyllur klasa e 11 e gjimnazit në Memaliaj. Akoma nuk dihet se nga u infektua nxënësi dhe nëse mund të ketë persona të tjerë, edhe nga stafi i mësuesve që janë infektuar me Covid-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin FOTOT e papublikuara më parë për 21 janarin, plumbi që vrau Aleks Nikën dhe oborri i Kryeministrisë i mbushur me gëzhoja
Nuk e fitoi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë balerini i njohur shqiptar (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.01338005065918
array(1) { ["section"]=> string(88) "nxenesi-me-covid-19-infekton-edhe-shoket-mbyllet-klasa-ne-nje-gjimnaz-ne-memaliaj-235854" }