Nxënësit e “Turgut Ozal” dhurojnë spektakël në Kolegjin Turk (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 14:56 23-03-2017

Nxënësit e kolegjit turk “Turgut Ozal” kanë dhuruar emocione dhe një spektakël të vërtetë gjatë ditës së sotme.

Në kuadër të “javës së anglishtes” (English week) nxënësit kanë kënduar dhe interpretuar në gjuhën angleze, duke krijuar një atmosferë emocionesh për prindërit, familjarët e tyre, mësuesit dhe të ftuarit specialë.  

Nxënësit, të ndarë në grupe zgjodhën nga një shtet dhe në gjuhën angleze treguan karakteristikat e atij shteti lidhur me kulturën, artin, letërsinë, traditat etj. 

Java e anglishtes është një traditë e vjetër sa vetë veprimtaria e kësaj shkolle. 

Të mesuarit e gjuhës angleze, ashtu si gjuha e “nënës”, ka qenë dhe mbetet motoja e këtij kolegji prej 24 vitesh.  

 

 {gallery}Turgut{/gallery}

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074648857116699
array(1) { ["section"]=> string(70) "nxenesit-e-turgut-ozal-dhurojne-spektakel-ne-kolegjin-turk-video-72896" }