Nxënësit mbledhin para që të blejnë këtë ishull dhe ta shpëtojnë nga duart e të pasurve

Publikuar tek: bota, më 19:39 22-02-2016 Nxënësit mbledhin para që të blejnë këtë ishull dhe ta shpëtojnë nga duart e të pasurve

Disa nxënës në Itali kanë hapur një fushatë për mbledhjen e 3 milionë eurove për të blerë një ishull të virgjër që ta mbajnë larg nga duart e të pasurve.

Fëmijtë e shkollës në Piemonte dëshirojnë që çdo i ri të dhurojë 50 cent, e pasi të kenë mbledhur shumën e nevojshmë, të blejnë ishullin që do e quajnë “Ishulli i fëmijëve”. Budelli është një ishull i pa-populluar në Arqipelagun Maddalena dhe njihet për plazhet e bukura me rërë ngjyrë rozë.

Fëmijët duan ta shpëtojnë ishullin që të mos bjerë në duart e bankierëve dhe njerëzve të pasur, por t’i përkasë të gjithë komunitetit përreth tij.

Mossa_schoolchildren.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Martohen në ajër brenda aeroplanit, dëshira e fundit e mamasë së nuses (Video)
SHBA dhe Rusia bien dakord për armëpushimin në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.008962869644165
array(1) { ["section"]=> string(93) "nxenesit-mbledhin-para-qe-te-blejne-kete-ishull-dhe-ta-shpetojne-nga-duart-e-te-pasurve-33263" }