Nxënësja u martua me luftëtarin e Isis, por ajo çfarë i ndodh më pas tepër e frikshme

Publikuar tek: bota, më 18:22 04-10-2017 Nxënësja u martua me luftëtarin e Isis, por ajo çfarë i ndodh më pas tepër e frikshme

Një vajzë gjermane u largua nga vendi për t'u martuar me një terrorist. Linda Wenzel, e cila u largua nga shtëpia vitin e kaluar për t'u martuar me Abu Usama al-Shishani, ende mund të përballet me dënimin me vdekje pasi është kapur në Irak.

Wenzel pohoi se ajo jetonte vetëm si shtwpiake dhe nuk kishte të bënte me luftimin, ndryshe nga pretendimet e inteligjencës irakiane. Por ajo mund të përballet me dënimin me vdekje, sipas kryeministrit të Irakut Haider al-Abadi, i cili tha se është 'një rast për gjykatat'. Wenzel ishte një nga grupet e grave të huaja të zbuluara kur forcat rebele e pushtuan qytetin e Mosulit nga xhihadistët. Në total, qindra gra jo irakiane me lidhje me Isisin po mbahen në burg, me dyshimin për kryerjen e sulmeve terroriste.

gdfgdfgdfgfd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095000267028809
array(1) { ["section"]=> string(90) "nxenesja-u-martua-me-luftetarin-e-isis-por-ajo-cfare-i-ndodh-me-pas-teper-e-frikshme-94741" }