Nxorën ekspertizën për shembjen e Teatrit, Prokuroria thërret në pyetje 3 specialistët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:30 28-05-2020 Nxorën ekspertizën për shembjen e Teatrit, Prokuroria thërret në pyetje 3 specialistët Shembja e Teatrit

Prokuroria e Tiranës ka thirrur në pyetje 3 specialistët që përpiluan akt-ekspertizën se godina e Teatrit Kombëtar duhej shembur.

Në prokurori ata janë pyetur në lidhje me faktet dhe arsyet e kësaj akt-ekspertize.

Sakaq bëjmë me dije se më herët 3 specialistët u kallëzuan në Prokurorinë e Tiranës nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

Kujtojmë se Teatri është shembur në datë 17 maj, të dielën në orën 04:30 të mëngjesit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087928771972656
array(1) { ["section"]=> string(92) "nxoren-ekspertizen-per-shembjen-e-teatrit-prokuroria-therret-ne-pyetje-3-specialistet-208138" }