Nxori sekretin hetimor, SPAK zgjat me 3 muaj pezullimin nga detyra të ish-kreut të OFL-së

Publikuar tek: aktualitet, më 11:43 22-01-2021 Nxori sekretin hetimor, SPAK zgjat me 3 muaj pezullimin nga detyra të ish-kreut të OFL-së

SPAK ka zgjatur me tre muaj pezullimin nga detyra të ish-numrit një të OFL, Artan Shkëmbi.

Prej tre muajsh, Shkëmbi është pezulluar nga detyra pasi akuzohet për dekonspirim operacionesh.

Mësohet se kërkesa e SPAK është miratuar nga GJKKO.

Autoritetet gjermane i kanë kërkuar Artan Shkëmbit informacion për një grup të strukturuar që vepronte në trafikimin e kokainës në Gjermani, ku bënin pjesë dhe dy shqiptarët Aleksandër Prroni dhe Klaudio Vukaj, por kreu i OFL-së i ka dekonspiruar këto informacione. Ky grup sipas autoriteteve gjermane vepronte në Gjermani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia ‘blindon’ Mbrostarin, kryeministri Rama shkon në tokën kur do të ndërtohet Spitali i ri i Fierit (FOTO)
Ambasadorja e SHBA rikujton mesazhin për krerët e partive: Mbani përgjegjësi për kandidatët tuaj! Mos promovoni korrupsionin »
Article Logic
Execution time: 0.021013021469116
array(1) { ["section"]=> string(95) "nxori-sekretin-hetimor-spak-zgjat-me-3-muaj-pezullimin-nga-detyra-te-ish-kreut-te-ofl-se-235957" }