“O këlysh bushtre”, ja skandali me tekstet e klasës së parë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:55 04-10-2015 “O këlysh bushtre”, ja skandali me tekstet e klasës së parë

Skandalet me tekstet shkollore nuk kanë të sosur. Pasi në tekstet e fëmijëve që nga klasa e parë mund të hyjë çdo lloj banaliteti pa “ngecur” në ndonjë filtër kontrolli, skandali i rradhës vjen nga fletoret e punës së klasës së parë.

Një person i tronditur i drejtohet faqes “Nisma Thurrje” duke denoncuar rastin shokues me tekstin e fletores së punës të klasës së parë.

"Doja të ndaja një shqetësim me ju. Mbesa ime këtë vit hyri në klasë të parë, deri ketu çdo gjë mirë por në fletoren e saj të punës vura re tekstin e mëposhtëm në foto. Me thoni pak është normale që fjalet kafkë, menderosur dhe këlysh bushtre të jenë në tekstet mësimore për klasën e parë. Ministrja e Arsimit as që e ka vënë ujin në zjarr për këto gafa "akademike" por na servir mësimin digital në shkolla”, shkruan i revoltuar ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I porsafejuari përcjell nusen në shtëpi, shkon me prostitutën dhe përfundon në polici
Alibeaj: Kushëriri i Tahirit, Habilaj, lidhje të ngushta me kreun e policisë kufitare në Dhërmi »
Article Logic
Execution time: 0.012777090072632
array(1) { ["section"]=> string(62) "o-kelysh-bushtre-ja-skandali-me-tekstet-e-klases-se-pare-22303" }