Obama: Clinton zgjidhja e duhur për Shtëpinë e Bardhë, duhet të zgjedhni mes shpresës dhe frikës

Publikuar tek: bota, më 10:39 28-07-2016 Obama: Clinton zgjidhja e duhur për Shtëpinë e Bardhë, duhet të zgjedhni mes shpresës dhe frikës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka kërkuar nga votuesit që të votojnë Hillary Clinton, nëse duan një qeverisje të mirë të vendit.

Obama ka thënë fjalë mjaft të mira për Clinton në konvetën e demokratëve në Philadelphia, duke e cilësuar si personin më të kualifikuar që ka kandiduar ndonjëherë për të marrë Shtëpinë e Bardhë.

“Votuesit duhet të zgjedhin mes shpresës dhe frikës" ka thënë Obama duke sulmuar republikanin, Donald Trump.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022317171096802
array(1) { ["section"]=> string(100) "obama-clinton-zgjidhja-e-duhur-per-shtepine-e-bardhe-duhet-te-zgjedhni-mes-shpreses-dhe-frikes-47970" }