Obama e thotë hapur: Trump s’bën për president! (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:22 02-08-2016

Presidenti Barack Obama thotë se Donald Trump nuk është i përshtatshëm për të qenë president dhe vë në pikëpyetje partinë e tij se pse akoma e mbështet kandidatin milioner nga New York-u.

“Ka ardhur momenti kur duhet të themi ‘MJAFT’ ”, thotë Obama sot në një konferencë.

Donald Trump është kritikuar jashtë mase shumë pas sulmeve që u bëri prindërve të ushtarit të vdekur mysliman.

Ai gjithashtu është dënuar për mbështetje të aneksimit rus të Krimesë.

Sipas Obamës këto dhe arsye të tjera janë të mjaftueshme për të kuptuar se Trump nuk bën për president.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prifti në Francë i shtyu ekstremistët duke iu thënë “Largohu Satana” para se ta vrisnin
Trumpi i përgjigjet Obamës me kundërakuzë: Bashkë me Klintonin destabilizuat Lindjen e Mesme, rrezik për Amerikën »
Article Logic
Execution time: 0.010869026184082
array(1) { ["section"]=> string(57) "obama-e-thote-hapur-trump-s-ben-per-president-video-48538" }