Obama: Femrat në drejtim transformojnë gjithçka, janë më të mira se burrat

Publikuar tek: bota, më 16:36 16-12-2019 Obama: Femrat në drejtim transformojnë gjithçka, janë më të mira se burrat Barack Obama

Ish-presidenti i Amerikës, Barack Obama, gjatë një fjalimi në Singapor, në një event mbi lidershipin, ka bërë një deklaratë që është përhapur me shpejtësi në mediat botërore.

Obama theksoi fuqinë e femrave dhe suksesin e tyre në lidership. Sipas tij, nësë një vend drejtohet nga një femer, qoftë edhe për 2 vite të vetme, pëson një përmirësim domethënës në gjithçka.

'Pjesa më e madhe problemeve në botë, vijnë burrat e moshuar, që mbajnë pozicione pushteti. Jam absolutisht i bindur se për dy vjet, nëse çdo vend i tokës do të drejtohej nga femrat, do të kishte një përmirësim domethënës të gjithçkaje', tha Obama.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013164043426514
array(1) { ["section"]=> string(79) "obama-femrat-ne-drejtim-transformojne-gjithcka-jane-me-te-mira-se-burrat-189561" }