Obama hedh pas incidentin e pakëndshëm, në bisedime me Duterten

Publikuar tek: bota, më 19:46 08-09-2016 Obama hedh pas incidentin e pakëndshëm, në bisedime me Duterten

Presidenti i SHBA-së Barack Obama e ka hedhur pas incidentin e pakëndshëm të së hënës, me presidentin e Filipineve Rodrigo Duterte. Ky e fundit e quajti “Bir kur*ve” homologun e tij amerikan gjatë një konference në Manila, ndërsa Obama ia ktheu duke anulluar takimin me të.

Por sipas “Shtëpisë së Bardhë”, Obama e ka hedhur pas këtë episod. Ai dhe Duterte janë takuar dhe kanë biseduar në një mbrëmje gala në Laos, mbrëmje që shënonte fillimin e samitit vjetor të ASEAN.

“Nuk ishte një diskutim i gjatë, por unë i thashë atij që  skuadra ime duhet të takohet me të tijën dhe të vendosim se si mund të ecim përpara në zgjidhjen e disa çështjeve” - tha presidenti amerikan.

Dy shtetet prej kohësh po diskutojnë në lidhje me abuzimin me të drejtat e njeriut në Filipine.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01288890838623
array(1) { ["section"]=> string(68) "obama-hedh-pas-incidentin-e-pakendshem-ne-bisedime-me-duterten-52338" }