Obama i bashkohet Facebook-ut, ja kush ia uron mirëseardhjen (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:14 09-11-2015 Obama i bashkohet Facebook-ut, ja kush ia uron mirëseardhjen (Foto)

Presidenti i Shteteve të Bashkaura të Amerikës, Barack Obama, ka hapur sot llogarinë e tij personale në rrjetin më të madh social, Facebook.

Postimi i parë i Obamës ka qenë një mesazh nga kopështi i pasëm i Shtëpisë së Bardhë për rëndësinë e problemit global të ndryshimeve klimaterike.

Ndërsa mirëseardhjen në Facebook, Barack Obamës ia kanë uruar persona të rëndësishëm publik si senatorë dhe kongresmenë, por edhe organizata si Kombet e Bashkuara, Rio 2016 si dhe Qeveria Gjermane.

obama2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026525020599365
array(1) { ["section"]=> string(70) "obama-i-bashkohet-facebook-ut-ja-kush-ia-uron-mireseardhjen-foto-25050" }