Obama konfirmon vdekjen e amerikanes që u morr peng nga ISIS, nuk tregon detaje

Publikuar tek: bota, më 16:30 10-02-2015 Obama konfirmon vdekjen e amerikanes që u morr peng nga ISIS, nuk tregon detaje

Presidenti i SHBA Barack Obama, konfirmoi vrasjes e Kayla Mueller, amerikanes që u morr peng nga ISIS që nga gushti i vitit 2013. Deklarata e Obamës nuk përcaktoi mënyrën e vdekjes së zonjës së Muller.

Deklarata nga Shtëpia e Bardhë nuk ka shpjeguar se si inteligjenca amerikane kishte qenë në gjendje për të konfirmuar vdekjen e zonjës Mueller.

Megjithatë, në deklaratën e tij u zotua të "gjetur dhe sjellë para drejtësisë terroristët të cilët janë përgjegjës për rrëmbimin dhe vdekjen e Kaylas

" Me trishtim të thellë ne kemi mësuar për vdekjen e Kayla Jean Mueller. Në emër të popullit amerikan, Michelle dhe unë përcjellim ngushëllimet tona më të thella për familjen e Kaylas “-tha Obama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010684013366699
array(1) { ["section"]=> string(83) "obama-konfirmon-vdekjen-e-amerikanes-qe-u-morr-peng-nga-isis-nuk-tregon-detaje-2962" }