Obama lançon fushatën #ThankATeacher (falendero një mësues)

Publikuar tek: bota, më 12:19 30-04-2015 Obama lançon fushatën #ThankATeacher (falendero një mësues) Presidenti i SHBA Barack Obama duke falenderuar mesuesen e shkolles fillore

Falemnderit zonja mësuese. Janë fjalët e Barack Obamës që nuk heziton të shtojë: nëse sot jam një President i mirë, është meritë edhe e mësueses sime të fillores. Eshtë fushata e veçantë që Obama, i cili u ka dhënë premio 500 profesorëve me të mirë në SHBA, ka lëshuar nga sit ii Shtëpisë së Bardhë #ThankATeacher, duke treguar historinë e mësueses së tij të fillores, Mabel Hefty. 

“Kur mbërrita në klasën e Mabel Hefty në Punahou School në vjeshtën e vitit 1971, isha një fëmijë me një emër të çuditshëm, që ndihej jashtë terrenit, dhe shpresonte tia dilte si gjithë të tjerët…Në krye të një viti më mësoi që kisha diçka për të thënë edhe unë, jo vetëm për faktin se isha ndryshe, por falë këtij fakti. Na dëgjoi të gjithëve, dhe përforcoi te unë vlerat e simpatisë që nëna ime dhe gjyshërit e mi më kishin mësuar. Këtë e kam me vete çdo ditë që jam President, ky është pushteti i një mësueseje të mirë. Dhe kjo që tregova, është historia e çdo fëmije në këtë vend dhe që duhet të tregohet” tha Obama. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011570930480957
array(1) { ["section"]=> string(62) "obama-lancon-fushaten-thankateacher-falendero-nje-mesues-10048" }