Obama mbijeton në Alaskë, konsumon peshk të gjallë dhe ujë dëbore (Video)

Publikuar tek: bota, më 07:08 09-09-2015 Obama mbijeton në Alaskë, konsumon peshk të gjallë dhe ujë dëbore (Video)

Vizita e presidentit të Shteteve të Bashkuara në Alaskë nuk ishte vetëm në aspektin politik. Obama “ngeci” në terrenin e ashpër dhe të ftohtë të shtetit verior duke u detyruar të mbijetojë.

Fatmirësisht, Presidenti Obama nuk ishte vetëm, por në shoqërinë e një nga mbijetuesve më të aftë, Bear Grylls i cili e mësoi Presidentin se si të ushqehet me një salmon gjysëm të ngrënë nga një ari, dhe të mbijetojë duke konsumuar ujë dëbore.

Gjithçka ishte pjesë e emisionit “Survival Run” me Bear Grylls dhe mesazhi kryesor i serisë me Presidentin Obama kishte një mesazh të qartë, të ndalojmë ndryshimet klimaterike, dhe të shpëtojmë planetin.

President Obama tries salmon half-eaten by a bear in Alaska with Bear Grylls. Can you bear to watch? go.wh.gov/Alaska #ActOnClimate

Posted by The White House on Tuesday, September 8, 2015

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011015176773071
array(1) { ["section"]=> string(76) "obama-mbijeton-ne-alaske-konsumon-peshk-te-gjalle-dhe-uje-debore-video-20313" }