Obama në Kenia: Nuk kam ardhur për të marë çertifikatën e lindjes

Publikuar tek: bota, më 18:16 26-07-2015 Obama në Kenia: Nuk kam ardhur për të marë çertifikatën e lindjes

Çertifikata e lindjes së Presidentit të Shtetëve të Bashkuara, Barack Obama, ka qenë për shumë kohë shkak debatesh dhe teorish konspiracioni, të cilat spekulonin se ai nuk ishte një shtetas i SHBA-ve.

Ndërsa gjatë një dreke në vendin e origjinës së tij, Obama ka bërë një shaka lidhur me çertifikatën.

“Dyshoj se kritikët e mi në Shtetet e Bashkuara mendojnë se unë kam ardhur këtu për të gjetur çertifikatën e lindjes. Por nuk është kështu”, ka thënë Obama çka ka shkaktuar të qeshura në sallë.

Çertifilata e lindjes së Barack Obamës u publikua nga Shtëpia e Bardhë në vitin 2011. Në të shkruhet se Presidenti i SHBA-ve ka lindur në Honolulu të Havait. 

obama.jpg

Çertifikata e Obamës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020669937133789
array(1) { ["section"]=> string(70) "obama-ne-kenia-nuk-kam-ardhur-per-te-mare-certifikaten-e-lindjes-17035" }