Obama: Premisa e terrorizmit është pengesa e jetës së njerëzve të zakonshëm, forcë përballë terroristëve

Publikuar tek: bota, më 17:40 23-03-2016 Obama: Premisa e terrorizmit është pengesa e jetës së njerëzve të zakonshëm, forcë përballë terroristëve

Reagon nga Kuba, presidenti amerikan Barack Obama. Ai ka dënuar 4 sulmet e frikshme që ndodhën në Bruksel, në aeroport  dhe metro ku u vranë 31 persona dhe u plagosën 250.

"E gjithë premisa e terrorizmit është që të përpiqen të pengojnë jetën e njerëzve të zakonshëm. Dhe një nga kujtimet e mia më të fuqishme dhe një nga momentet e mia me madheshtore si president është kur pashë përgjigjen e Bostonit pas maratonës. ... Ky është një lloj i elasticitetit dhe një lloj i forcës që ne duhet të tregojmë vazhdimisht përballë këtyre terroristëve '', komentoi Obama.

Nesër në Bruksel do të mbahet një mbledhje e ministrave të Brendshëm të BE, ku do të diskutohet lidhur me 4 sulmet dhe masat që do ndërmerren për mbrojtjen kundër terrorizmit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prokurori belg: Ja testamenti që gjetëm në kompjuterin e kamikazit
Zgjedhjet në SHBA, Sanders rikthehet te fitoret, Trump i pandalshëm »
Article Logic
Execution time: 0.009376049041748
array(1) { ["section"]=> string(108) "obama-premisa-e-terrorizmit-eshte-pengesa-e-jetes-se-njerezve-te-zakonshem-force-perballe-terroristeve-35834" }