Obama thirrje republikanëve: Mos përkrahni Trump

Publikuar tek: bota, më 07:33 12-10-2016 Obama thirrje republikanëve: Mos përkrahni Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, i ka bërë thirrje republikanëve që të tërheqin mbështetjen për kandidatin e tyre për president, Donald Trump.

Sipas 'BBC' Obama e ka thënë këtë në një tubim në mbështetje të kandidates demokrate Hillary Clinton për Shtëpinë e Bardhë.

Shumë zyrtarë të lartë të Partisë Republikane, e kanë distancuar veten nga deklaratat e Trump ku ai ofendon grate dhe mjaft prej tyre e akuzojne ato për jo-besnikëri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012760877609253
array(1) { ["section"]=> string(53) "obama-thirrje-republikaneve-mos-perkrahni-trump-55885" }