Obama urdhëron rishikim të pretendimeve se zgjedhjet u hakuan nga Rusia

Publikuar tek: bota, më 17:01 09-12-2016 Obama urdhëron rishikim të pretendimeve se zgjedhjet u hakuan nga Rusia

Presidentin Barack Obama ka urdhëruar hetim për pretendimet se zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë manipuluar nga Rusia.

Vetëm disa ditë pas përfundmit të zgjedhjeve në SHBA dhe shpalljes fitues të Donald Trump, u ngritën pretendime se rezultati ishte ndikuar nga rusët, frikë që ekzistonte dhe ishte paralajmëruar disa javë përpara datës së zgjedhjeve, raporton Newsbomb.al.

“Ne do të ndërmarrim disa pas-veprime për të parë se çfarë ka ndodhur dhe për të kuptuar disa mësime të nxjerra”, tha Lisa Monaco, këshilltarja e Obamës kundër terrorizmit dhe sigurisë së brendshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pandat e lindura në Amerikë e kanë vështirë të ambientohen në Kinë (Fotogaleri)
Kina po blen një shtet të tërë në Bashkimin Europian, alarm te ekonomistët »
Article Logic
Execution time: 0.013473987579346
array(1) { ["section"]=> string(77) "obama-urdheron-rishikim-te-pretendimeve-se-zgjedhjet-u-hakuan-nga-rusia-62145" }